18 kwietnia 2022

Poznaj RÉSONNEZ

Pierwszy wpis w internecie od RÉSONNEZ brzmiał: 

Hello world, Hello Facebook.

Let’s start a great story.

Here we go.

To było 28 lipca 2019 roku. Tamtego dnia zespół tworzący RÉSONNEZ był bardzo zadowolony. RÉSONNEZ początkowo trafiło ze swoją wiadomością wyłącznie do 7 odbiorców. Jednak podobnie jak wszystko, co RÉSONNEZ robi – to był jedynie początek konsekwentnie rozwijanej wizji.

Jedyne, co wtedy spółka miała to marzenia i pragnienie dawania innym czasu, który ma znaczenie. RÉSONNEZ przeszło długą drogę i wciąż tworzy piękną historię, która jest opowiadana przez coraz większą liczbę osób. 

Jak to się stało, że grupa studentów medycyny stworzyła wydarzenie, które przeszło do historii? Co spowodowało, że w przeciwieństwie do innych inicjatyw RÉSONNEZ udało się przetrwać pandemię i rozwinąć największe wydarzenia naukowe z dziedziny radiologii w kraju? Poznaj RÉSONNEZ, czyli organizację, która w swojej nazwie zawarta jest cała filozofia przedsiębiorczych lekarzy oraz studentów.

Inspiracje z Niderlandów

Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się w Niderlandach w 2018 roku. Dominik Kobylarek w ramach zagranicznego stażu medycznego wyruszył w podróż do Groningen. Uniwersyteckie miasto i całodniowe wykłady i warsztaty dostarczyły przyszłemu prezesowi RÉSONNEZ nie tylko cennej wiedzy z zakresu medycyny, ale również licznych okazji do nawiązania licznych międzynarodowych kontaktów. Inspirujące rozmowy, charyzmatyczne osoby i pragnienie spędzenia czasu w sposób wartościowy stały się czymś, co później zostało opisane przez Dominika jako „czas życia”.

Dominik dość szybko doszedł do wniosku, że skoro w Niderlandach udało się zorganizować tak wysokiej jakości staż zagraniczny, to tym bardziej powinno się udać w Poznaniu, z którego przyszły prezes pochodził. Analizując otoczenie i rynek doszedł do wniosku, że specjalizacja, na której warto się skupić to radiologia. 

548 maili bez odpowiedzi

Kierując się założeniem, że w pojedynkę trudniej osiąga się cele, niż pracując w zespole Dominik zaczął przedstawiać swój projekt firmom, fundacjom oraz zaufanym osobom z Uniwersytetu Medycznego. 

Latem 2018 roku przyszły prezes RÉSONNEZ wysłał dokładnie 548 maili do przedsiębiorstw z całej Polski z zapytaniem o wsparcie swojego projektu. Pierwsze miesiące przedstawiania swojego pomysłu nie spotkały się z zainteresowań jakichkolwiek organizacji; początkowo żadna firma nie wierzyła, że pomysł organizacji międzynarodowej letniej szkoły radiologii w Polsce może dojść do skutku. 

Początkowe niepowodzenia nie zniechęciły jednak pomysłodawcy projektu do podejmowania dalszych prób realizacji swojego marzenia. Zdecydowanie szybciej udało się przekonać osoby z najbliższego otoczenia do wsparcia go w przygotowaniach do pierwszej międzynarodowej letniej szkoły radiologii. 

Do końca sierpnia 2018 roku pierwsze osoby ze środowiska naukowego zaczęły wspierać i realizować strategiczne założenia projektu. Bez pieniędzy, bez doświadczenia, ale z konsekwentnie realizowanym planem. Prace nad wydarzeniem, które miało przejść do historii rozpoczęły się na dobre.

RÉSONNEZ czyli momenty, które mają rezonować

Dominik dobrze wiedział, że chcąc utrzymać zaangażowanie zespołu, potrzebował do tego spójnej filozofii i precyzyjnego określenia celów stawianych zespołowi. Nowa spółka musiała mieć nazwę. Najlepiej nawiązującą do wydarzenia, które stało się inspiracją – wybrano nazwę RÉSONNEZ – co po francusku oznacza „rezonujcie”. Oryginalna i zwracająca uwagę nazwa miała wyróżnić młodą organizację i podkreślić jej misję, czyli chęć dawania czasu, który ma znaczenie. Dawania chwil, które mają rezonować latami w postaci wspomnień.

W krótkim czasie o RÉSONNEZ w środowisku uniwersyteckim mówiło się coraz częściej, tak jakby nazwa stanowiła samo spełniającą się przepowiednię i rozbrzmiewała coraz głośniej.

Summer International Radiology Course

Wydarzenie zostało zaplanowane na lipiec 2020 roku. Po nieustających próbach RÉSONNEZ pozyskało zainteresowanie pierwszych sponsorów. Kolejne fundacje oraz stowarzyszenia udzielały patronatów honorowych, a co najważniejsze wysiłek oraz rosnący potencał RÉSONNEZ został zauważony przez pierwszych wykładowców, którzy również chcieli włączyć się w ten oryginalny projekt.

W ostatnich dniach grudnia 2019 roku ruszyła sprzedaż biletów.

Ciąg dalszy historii pojawi się wkrótce.

Sprawdź podobne materiały


Sprawdź kanał na YouTubie


Artykuły to nie wszystko! Czeka na Ciebie jeszcze YouTube dedykowany... a jakże by inaczej? Neuroradiologii! Przejdź do niego już dziś i sprawdź jego treść. Pamiętaj, aby zasubskrybować kanał.

Dodaj artykuł
Radiologia Pol Youtube
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej
Patrnerzy Radiologii Polskiej